11.06.2023

Bezpieczne wakacje! Bezpieczny wychowawca!

Bardzo dużo miejsca w temacie bezpieczne wakacje poświęca się dzieciom i młodzieży. Jak wybrać odpowiedniego organizatora, jak zapewnić bezpieczeństwo swojego dziecka podczas kolonii, jak przygotować dziecko itp. Na te i inne pytania rodzice, opiekunowie szukają odpowiedzi zarówno w Internecie, jak wśród znajomych czy specjalistów w turystycznej branży. Natomiast warto pamiętać, że na koloniach nie są obecni wyłącznie uczestnicy, ale również ich wychowawcy i ktoś tę funkcję pełni, a nawet nie ktoś – tylko człowiek. Najczęściej jest to osoba młoda, student, gdyż by pełnić funkcję wychowawcy, trzeba mieć ukończone 18 lat, ukończoną szkołę średnią i spełnić jeszcze kilka formalności, które nie są jakoś szczególnie wymagające. I podobnie jak rodzicom dzieci zależy na bezpieczeństwie swoich dzieci, to wychowawcom (również ich rodzicom) zależy na tym, by działać bezpiecznie i być bezpiecznym w tych działaniach.

Stowarzyszenie Aktywni Na Rzecz Bezpiecznego Wypoczynku rusza z akcją informacyjną skierowaną dla wychowawców, zwłaszcza tych, którzy po raz pierwszy podejmą się w te wakacje pełnienia tej funkcji. Konsultanci koncentrować się będą wokół umowy z organizatorem oraz realizacja obowiązków przez wychowawcę, a wynikających wprost z przepisów prawa. Dodatkowo poświęcimy trochę czasu na prezentację sylwetki współczesnego uczestnika wypoczynku, czyli kogo możemy spotkać na koloniach, obozach, kim będziemy się opiekować – za kogo będziemy odpowiedzialni. Są to bardzo ważne zagadnienia. Wiedza, na co zwrócić uwagę oraz przynajmniej bazowe umiejętności, jak poradzić sobie w trudnej sytuacji są podstawą do poczucia bezpieczeństwa przez wychowawców, stawiających swoje pierwsze kroki w turystyce dla dzieci i młodzieży.

Bezpieczny wychowawca – radosne dzieci! Spotkanie online.

Konsultanci i prelegenci Stowarzyszenia Aktywni na Rzecz Bezpiecznego Wypoczynku przeprowadzą konsultacje, szkolenie online dla chętnych wychowawców jeszcze przed wakacjami, tj. 09 czerwca 2023 r. (niedziela od godziny 10:00na platformie Zoom). Szkolenie jest nieodpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona. By wziąć udział należy wypełnić formularz w dziale kontakt – w treści zapytania wpisując: ”Chcę wziąć udział w szkoleniu wychowawców” i pozostawiając swoje dane podstawowe dane teleadresowe. Czekamy na Wasze zgłoszenia i wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

Zapytaj o wydarzenie

Informacje w pigułce:

Organizator: Stowarzyszenie "Aktywni na Rzecz Bezpiecznego Wypoczynku"

Koordynator: Jakub Jędrzejak, 607 271 787

Lokalizacja: Pałac Witaszyce

Cel: Szkolenie kadry opiekuńczo-wychowawczej

Cena: darmowe

Paroti
Paroti